Pilsen Trail Brdy se vydařil


Krásné počasí přivítalo běžce v sobotu 24.4. v Brdech na prvním ročníku Hannah Pilsen Trailu Brdy. Kvůli covid-19 omezením proběhla akce formou individuálního proběhnutí se samoobslužnou časomírou.

Před vrcholem Toku

O časy tedy v první řadě nešlo, ale řada borců závodila, jak se patří! Všichni si velmi pochvalovali skvělé tratě, krásné brdské lesy a k tomu ideální běžecké počasí. Přihlášky byly dobrovolné, ale i tak se online nebo na místě zapsalo přes 160 účastníků! Řada dalších si tratě proběhla bez přihlášení. Děkujeme všem za doržování opatření na ochranu proti covid-19.

Nejdelší 40km trať přes Třemošnou, Jordán, Tok a Prahu proletěl nejrychleji Jan Karban (Salomon/Suunto) v čase 3:02:25, následován Janem Hradeckým (Triatlon Team Příbram) za 3h 10 min a Zdeňkem Šulcem (behnenijenobehani.cz) v čase 3:25.

Individuální starty

Mezi ženami si se 40km nejrychleji poradila Kateřina Barnášová (4:26) před Věrou Záhorovou (4:31) a Janou Stopkovou z H.O.R.A.L (4:32).

Dopadová plocha Jordán

Na 19km trati přes Brdce a Prahu byli v časech kolem 1:30 nejrychlejší Jakub Sládek (Černošice), Kotlář Pavel (Zvíkovecké běhny) a Marek Audes (Olympia Plzeň Team). Mezi ženami pak nejlepších časů kolem 2 hodin dosáhly Petra Křížová (Musher klub tlapky v tahu), Danuše Solarová (Nerozlučná dvojka) a Jana Naxerová (USK CS Plzeň).

Na 11km trati si se stoupáním na Brdce nejrychleji poradili Michal Dražan z Žárovky Vranovice (47 minut) a Nováková Lucie z Nadějkova (1 hodina).

stoupání po zelené na Klobouček

Kompletní výsledky.

Podívejte se na fotky z trasy maratonu a mobilní momentky ze značení tratí a cíle.

Přečtěte si článek o závodě od Tomáše Nohejla