Jan Juráš a Štěpánka Herradová ovládli Letkovskou čtyřicítku, druhý závod seriálu Hannah Pilsen Trail


Krásné letní počasí přivítalo v sobotu 2. června účastníky čtvrtého ročníku Letkovské čtyřicítky, druhého letošního závodu seriálu Hannah Pilsen Trail.

Závodníci si tradičně užili nádherné trasy po lesních cestách a skalkách

Pro závodníky byly tradičně připraveny tratě od 350 m pro nejmenší, přes 8,5 km, 21 km, 33 km až po hlavní 44 km trať pro dospělé. Tratě vedou po lesních cestách a skalkách v okolí Letkova a Jandovy skály, delší tratě se pak podívají až na vrcholy Čiliny, Maršálu a Radyně a nevynechají ani rotundu nad Starým Plzencem a terénní vložku na vrchu Stradiště při závěrečném stoupání z Plzence do Letkova.

Na hlavních 44 km tratích v absolutním pořadí suverénně zvítězili Jan Juráš z Vegan sportu club Strakonice (v čase 3:30) před Pavlem Vránou (HoSaSm, 1. v mužích nad 40 let) a Zdeňkěm Luskem (2. muž nad 40). V ženách pak závod ovládly tradiční účastnice Štěpánka Herradová (3:39) před Kamilou Ledererovou.

33 km v podání Müllera a Vendelbergerové

Na 33 km trati byli nejrychlejší Zdeněk Müller (Rokycany, čas 2:28) a Lenka Vendelbergerová (3:31), půlmaraton ovládli Martin Černý z AC trial Plzeň (1:18) aCaroline Curtis z Folkestone Running Club (1:47). Na start se kromě závodníků z Evropy postavil i jeden běžec z Dubaje!

Závod také podporuje dobrou věc

Nejlepší byli oceněni věcnými cenami od partnerů závodu Hannah a Enervit. Závodníci i diváci si během celého dne mohli zdarma vyzkoušet na 190 párů běžeckých bot různých značek z Rockpoint Trail Running Station. Hannah Pilsen Trail podporuje dobrou věc. 10% ze startovného z Letkova bylo věnováno na plzeňský dobročinný projekt ‘Expedice Ka-Mi-Li.

Hannah Pilsen Trail 2018 bude uzavřen posledním závodem na Krkavec, který se koná 10. listopadu se startem z plzeňského autokempu Bolevák. Přijdťe si i vy užít podzimní plzeňské lesy!

PŘEHLED VÝSLEDKŮ A FOTKY VŠECH ZÁVODNÍKŮ KE STAŽENÍ NAJDETE ZDE NA SVETBEHU.CZ