3. ročník Letkovské čtyřicítky již tuto sobotu 20.5.!


DSC06832 (1)

Již tuto sobotu 20.5 se v Letkově u Plzně koná 3. ročník Letkovské čtyřicítky! Závod je druhým ze tří závodů seriálu běhů v přírodě Hannah Pilsen Trail a nově také součástí Českého trailového poháru.

V rámci Letkovské čtyřicítky je možné vyběhnout na čtyři tratě. Nejlehčí a nejkratší je 8,5 km s nízkým převýšením, následuje půlmaraton (21km), 33 km a nakonec maraton (44 km) pro vytrvalce, který vede přes pět kopců Pohodnici, Čilinu, Maršál, Radyni a Stradiště s převýšením 1250 metrů. Pro děti v předškolním věku je nachystaná 350m trasa, pro starší děti 800m a 1 600m trať.

Přihlášeni jsou mimo jiné vítězové jednotlivých kategorií prvního letošního závodu Hannah Pilsen Trailu na Radeči (Minařík, Junková, Ledererová, Rapp, Tošner, Adamcová, Pyšný a další). Dorazí i některé nové tváře, které si chtějí vyzkoušet běh po krásných přirodích pěšinkách. Nebo čerství absolventi maratonu v Praze (aby porovnali atmosféru). Naše vrcholy se na Vás těší!

Na Letkovské čtyřicítcese se můžete těšit na oblíbený Rock Point Trailrunning Station. Ojedinělá bude zejména nabídka téměř 130 párů testovacích běžeckých bot v pánských i dámských provedeních a kompletních velikostních řadách. Více informací o zapůjčovaných modelech bot a možnosti rezervace najdete zde.

Online přihlášky končí dnes (tj. ve středu) o půlnoci (přihláška zde). Za zvýšené startovné se bude možné přihlásit i v sobotu před závodem.

Veškeré informace o závodu a podrobné mapy tratí najdete na webu.

PS: Prosíme rodiče závodníků na dětských tratích, aby své děti přihlásili do dnešní (středeční) půlnoci přes web (i když je startovné na místě také zdarma). Pak se online přihlášky uzavřou. Výrazně tím urychlíte proces prezentace a navíc pro vaše děti budeme mít připravené číslo se jménem.

Na viděnou v sobotu v Letkově!